3 najlepsze pluginy WordPress do maksymalizacji ruchu na blogu


WordPress jest najbardziej popularną platformą blogową na świecie. W sercu WordPressa są natomiast wtyczki, czyli pluginy. To świetne, małe aplikacje, które podłączają się do bloga i pozwalają mu wykonywać niekiedy niesamowite zadania przy minimalnej konfiguracji. Problem jednak z darmowymi wtyczkami jest taki, że nigdy nie wiesz co otrzymujesz. Czasem prawdziwym wyzwaniem jest znalezienie tych, które najlepiej działają. Dzisiaj skupimy się na pluginach, które pomagają zwiększyć traffic z postów na blogu.

Poniżej prawdopodobnie 3 najlepsze pluginy do maksymalizacji trafficu w WordPressie.
WordPress Code

Most Shared Posts

Wtyczka, która przy dobrych wiatrach, potrafi nawet 3-krotnie zwiększyć liczbę odsłon stron na blogu. Most Shared Posts pokazuje czytelnikom, które posty otrzymują najwięcej +1, like i retweetów. Prezentuje tytuły postów od najbardziej popularnych do najmniej popularnych. Dzięki temu najciekawsze artykuły są widoczne na pierwszy rzut oka. W opcjach można ustawić liczbę i wiek artykułów, które pojawią się na liście. Wszystkie tytuły to linki prowadzące do odpowiednich postów.

Tweet Old Posts

Nie zapominaj o starych postach. Ponowne dzielenie się starymi postami z nowymi odbiorcami jest bardzo korzystne, napędza nowy ruch i sprawia, że Twoja treść nie ginie. Ten plugin automatycznie retweetuje stare posty z bloga. Dzięki temu możesz się skoncentrować na nową treścią i oszczędza Twój czas. Wystarczy wprowadzić kilka charakterystycznych/ciekawych starych postów.
Plugin jest wyposażony w kilka funkcji, które pozwalają kontrolować co i kiedy ma zostać wysłane. Można ustawić wysyłanie wiadomości z określonych kategorii, postów oraz wiek tych postów. Następnie można ustawić limit czasu pomiędzy ich reetwetowaniem.

Comments Evolved

Pierwotnie nazwany Google Plus Comments for WordPress, jednak zmiana nazwy była kwestią czasu, bo obsługuje nie tylko Google Plus. Wtyczka pozwala odwiedzającym wybrać system komentarzy, który najlepiej odpowiada ich potrzebom. Dostępne opcje to Google Plus, Facebook, Disqus, Livefyre i WordPress.
Każda karta zawiera pełną wersję każdego systemu komentowania. Użytkownicy mogą teraz wybrać ten, którego chcą używać. Nie są sztywno przypisani do jednego systemu, narzuconego z góry. Przy dzisiejszym, dynamicznym rozwoju serwisów społecznościowych jest to ogromny plus. Mam Google Plus ustawić jako domyślną kartę pierwszego, bo to jest moja najbardziej aktywnych sieci. W opcjach możesz skonfigurować domyślny system w pierwszej karcie, który preferujesz, a nawet wyeliminować systemy komentowania, których ​​nie chcesz używać.

Jest to dobre rozwiązanie nie tylko dla osób odwiedzających stronę. Sprawia, że ​​naprawdę łatwo można nadążyć z uwagami na ulubionym serwisie społecznościowym. Można szybko sprawdzić, gdzie artykuł został udostępniony i komentarze pozostawione pod każdym postem.

A Wy macie jakieś ulubione pluginy do WordPressa?

Reklamy

One thought on “3 najlepsze pluginy WordPress do maksymalizacji ruchu na blogu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s